Záhada Malachiášových proroctví
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

* Záhada Malachiášových proroctví

Vydáno dne 16. 05. 2009 (2609 přečtení)

Ve skutečnosti byla proroctví složena Alfonsem Ceccarellim za účelem ovlivnění kardinálů účastnících se konkláve v roce 1590. Měla pomoci kardinálu Simoncellimu, pocházejícímu z Orvieta (zkomolené latinské Urbs vetus), proto budoucímu papeži připsal motto „De antiquitate orbis“, ovšem zvolen byl Mikuláš Sfrondati.

Mezi lid se dostala v roce 1590, tedy po 450 letech od smrti údajného autora spisu, sv. Malachiáše, arcibiskupa z Armagh.
27. září tohoto roku zemřel papež Urban VII. a konkláve pro zvolení jeho nástupce se scházelo v napjaté atmosféře. Volba se protahovala téměř po dva měsíce. Do oběhu byl tedy dán rukopisný spisek s tzv. Malachiášovým proroctvím, aby podpořil zvolení kardinála Simoncelliho, kterému – původem z Orvieta, což je Staré Město – bylo „prorokováno“ Ze starobylého města.
Účastníci konkláve, kterým se dílko dostalo do rukou, ho nebrali vážně a 6. prosince 1590 určili za papeže skvělého kardinála Mikuláše Sfondratiho, který přijal jméno Řehoř XIV.
Proroctví byla následně v Benátkách v roce 1595 vytištěna benediktinským mnichem Arnoldem Wionem pod názvem "Lignum Vitae", a začal jejich úspěch opakující se při každé smrti papeže.

Že se jedná o falsum je nepochybné: stačí si všimnout, jak jsou definice papežů po Urbana VII. výstižné; zatímco pro všechny následující římské velekněze mají jen všeobecná a zmatená označení.
Ve skutečnosti bylo dílo sepsáno Alfonsem Ceccarellim již o několik let dříve – pod jménem sv. Malachiáše – se záměrem ovlivnit budoucí konkláve (tou dobou byl ještě živý papež Řehoř XIII.), pro které doporučoval orvietského rodáka. Naštěstí další Ceccarelliho machinace (falešné dokumenty s falešnými genealogiemi) neuspěly. Papež Řehoř XIII. mu nejdříve nechal utít pravou ruku, kterou pokládal odpovědnou za všechno zlo, a nakonec ho nechal stít v Andělském hradě roku 1583.


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 92 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.