Where God weeps
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

* Where God weeps

Vydáno dne 03. 08. 2010 (2213 přečtení)

rozhovor o Iránu v televizní stanici Crtn

Libanonský novinář Kamil Eid popisuje: «Na ulicích Teheránu, i na jakémkoliv místě v zemi jsou viditelné portréty “mučedníků” a ajátoláha, jak předchozího Chomejního, tak současného Chameneje. Při používání telefonní budky slyšíte, jak vám dává instrukce, hlas imáma Husejna.”

Reportér Marek Riedemann se ještě ujišťuje: “Kdo zvedne sluchátko slyší nahraný hlas imáma?”

“Přesně. Také ve školách je dovolenou vyučování různých předmětů, ale vždycky v perspektivě Koránu, a hadítu, a dalších muslimských doktrín.“Je pravdou, že obraz ajátoláha je dokonce na obalech křesťanských učebnic katechismu?”

“Je to tak. Tím se snad připomíná křesťanům, že jsou pod ochranou režimu a jsou pokládání za dhimmi”. Křesťanů je 100 tisíc z 71 milionů obyvatel.
Jsou pokládáni za etnickou menšinu, protože křesťany jsou většinou arménové a syrochaldejci. Proto nemají dovoleno konat svoje obřady ve farsi, tedy úředním jazyce - aby se muslimům zabránilo rozumnět tomu, co křesťané říkají. Za odpadnutí od muslimské víry je smrt. Před několika lety bylo zjištěno, že jeden důstojník, kapitán Hamid Pourmand, konvertoval ke křesťanství. Byl postaven před vojenský soud, a jen díky mezinárodnímu tlaku byl pouze vyhoštěn. Od roku 1979 (od islámské revoluce) až dodnes zhruba polovina křesťanů raději opustila zemi. Nyní každoročně opouští zemi na 10.000 křesťanských rodin.
Ústava z roku 1906 deklaruje, že všichni Iráčané jsou si rovni rasou i jazykem, ale náboženství není zmíněno. Náboženské menšiny mohou vyznávat svou víru za podmínky, že neúčastní konspiraci proti Iránské republice. Co to zahrnuje? Může to být i zpochybňování režimu? Protože problém Iránu je to, že je teokratickým režimem. V každém případě je obtížné, aby křesťan získal práci ve veřejné správě. Dokonce ředitelé křesťanských škol jsou muslimové! Tedy těch pár škol, které byly vráceny po zabavení v roce 1979 a 1980.”

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 85 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.