Trest pro znásilněnou?
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

Ostatní texty

* Trest pro znásilněnou?

Vydáno dne 20. 05. 2009 (2153 přečtení)

aneb jak se případná těhotenství zneužívaných dětí využívají v argumentaci pro potraty

Exkomunikaci jako nenapadnutelný trest Katolické církve použili brazilští biskupové proi lékařům, kteří nechali potratit devítiletou dívku, znásilněnou otčímem a těhotnou dvojčaty. Vzápětí se mediální zprávy zaměřili na „nevinnou oběť odsuzovanou církví“. Arcibiskup z Olinda a Recife, monsignor José Cardoso Sobrinho musel vysvětlit, že „jde v očích církve o zločin, a že lidské zákony nemohou být nadřazeny těm Božím“. A Vatikán potvrdil, že šlo o „spravedlivou exkomunikaci pro lékaře, kteří znásilněnou nechali potratit“. Nelze upadnou do omylu moderních případů: potrat jako přímé a úmyslné zabití nevinné a bezbranné bytosti je větší zlo než násilí v rodině. A stavět proti sobě dva extrémní případy není rozumné. Také se vyloučení z církve netýká pouze této události, ale všech potratů.

Podle odborníků i provedení interrupce obsahuje pro holčičku vážná zdravotní rizika. Brazilské zákony povolují potrat jen v případě znásilnění nebo ohrožení života matky. Tato dívka spadala do obou kategorií, jenže i výkon byl rizikový. Protest biskupa směřoval k tomu, že „když lidský zákon, zákon vyhlášený lidmi, je proti Božímu zákonu, nemá tenhle lidský zákon žádnou hodnotu“. A potvrdil platnost automatické exkomunikace pro všechny zúčastněné (vyjma dívky). Potrat v tomto případě nebyl řešením: k traumatu tříletého zneužívání přidal jen další trauma. Jestli byla znásilněná, potřebuje pomoci. A místo, aby jí byla pomoc poskytnuta, se – legálně a byrokraticky – zbaví problému. Přesněji řečeno: společnost se zbavila problému; ale jí samotnou se nikdo nezabýval.
Tuto hypotézu doložilo svědectví matky, že jí – negramotnou – lékaři nechali podepsat (otiskem prstů) v nemocnici „nějaký papír“. Po stížnostech od duchovních matce řekli, že „dcera je v ohrožení života“ a v „ohrožení života“ ji převezli za podpory skupiny feministek do jiné nemocnice, aniž by rodině mohli kněží více pomoci.

Určitě by podání preparátu mělo následovat, pokud se něco děje, a ne při pouhém konstatování, že by nemusela zvládnout porod. Zvlášť když je z 30. let minulého století doložen v Latinské Americe porod císařským řezem u 6ti leté dívky.

Vyloučení z církve je oznámením o zpřetrhání svazku hříchem. Zabraňuje účastnit se společenství církve, jelikož v tomto případě lékaři silně zhřešili. Dívky se týkat nemůže kvůli nepřičitatelnosti vzhledem k věku a situaci. A formálně vzato se netýká ani nevlastního otce pro jeho protestantskou příslušnost. Snad tato prohlášení zajistila, že se na ubohou dívku po zprávách druhý den nezapomnělo - a stala se výtkou, že pomoc a prevence jsou přednější. Vedle dívky byla totiž zneužívaná i 14ti letá invalidní sestra. Pomoc jim, i matce (když bylo vysloveně uvedeno, že se exkomunikace netýká ani jí, mohlá být i ona obětí), přijít dříve, než když ji farář navštěvoval v 230 km vzdálené nemocnici.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michael | Počet komentářů: 53 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.