Peklo pro křesťany v komunistickém Rumunsku
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

* Peklo pro křesťany v komunistickém Rumunsku

Vydáno dne 23. 09. 2010 (3164 přečtení)

Existovalo nesmírně horší místo než Osvětim. Jmenuje se Pitesti a leží na jihu Rumunska, zhruba 130 km na sever od Bukureště. Tam se mezi léty 1949 až 1952 prováděl hrozivý experiment poválečného koncentračního tábora. Samotný Alexandr Solženyčin, který prošel sovětskými gulagy ho označil za “nejděsivější výsledek barbarství celého světa”.

Každý rok pravidelně ve stejnou dobu slýcháme od představitelů států a vlád, politiků i historiků fráze “už nikdy Osvětim!”. Dochází k tomu obvykle pod ochranou týdne připomínání židovské genocidy během Druhé světové války.

Auschwitz se tak stalo slovem, které v sobě zahrnuje absolutní zlo, jaké kdy existovalo. Místo, filmy, knihy, výstavy... neustále připomínájí k čemu tehdy došlo. Ačkoliv je to neuvěřitelné, existovalo mnohem horší místo.

Odpůrci komunistického režimu v Rumunsku (většinou univerzitní studenti, liberálové, konzervativci, a křesťané všech vyznání) byli odvedeni do speciálního vězení s cílem je převychovat, tedy udělat z nich “nové lidi”, jak prosazovala generální sekretářka Komunistické strany, stalinistka Anna Paukerová (1893-1960).

Zachycuje to právě vydaná kniha svědectví, která ještě vyvolá mnoho diskuzí (Dario Fertilio, Musica per lupi. Il racconto del più terribile atto carcerario nella Romania del dopoguerra, Marsilio, pp. 172, euro 15,00).


To k čemu došlo v oněch letech v Pitesti představuje «něco neporovnatelného v dějinách 20. století - ne ideologické a biologické zničení jako se dělo v Osvětimi, ne praktické a masové vyhlazování jako v sovětských gulazích, ne nucená a nelítostná převýchova jako ve Vietnamu a Kambodži... ale nepřerušované mučení prováděné ve dne v noci podle přesných zásad a pojaté jako cíl sám o sobě.

Je obtížné předkládat události v úloze prostého vypravěče: uvěznění byli nejprve odvedeni na dokonalou izaloci, poté nuceni zradit své drahé a blízké přátele líčením celého jejich života, (a když odmítali, byli přinuceni mučením všeho druhu, které mělo za cíl přivést oběť k smrti, před níž se těsně zastavili, aby sice zůstali na živu, ale přáli si sami zemřít). Toho všeho dosahovali za spolupráce ostatních vězňů, kteří byli donuceni podřídit se diktátu jmenovaných šéfů - jako Evžena Turcanu, člověka (!) označovaného několika málo přeživšími za vtěleného Lucifera, jehož zločiny dosáhly takové hrůzy, že musel byl souzen i stalinistickým režimem.

Protikřesťanské pojetí “systému Pitesti” není okrajové pro vniknutí do podstaty rumunského komunismu. Turcanu se zaměřil na zničení smyslu pro zbožnost a lásku, který si chtěli věřící držení v Pitesti vší silou uchovat. Jak sám řekl, příkazem bylo zničit duši lidí, protože kdo si myslí, že má duši, je “nemocný”, je nepřítelem lidu, musí se převychovat, a když odmítá, popravit ze použití ďábelského - fyzického i psychického - mučení. Nejmladší chlapci (zvláště seminaristé a řeholníci) byli nuceni ke skutkům proti své vůli, hlavně sexuálním, a vzájemnému mučení. Katolík musel být “převychován” téměř pravidelnými týdenními homosexuálními a rouhavými orgiemi (se vzýváním satana a znesvěcujícími parodiemi na svátosti s exkrementy a odpadem), znásobenými v období hlavních svátků, o Vánocích a Velikonocích. “Podíváme se na Boha zezhora!” říkal Turcanu ostatním dozorcům, když se věřící nechtěli poddat nejhorším kletbám. Do tohoto pekla vešli všichni, bez rozdílu věku: nejstarší známý vězeň, bývalý ministr, měl při nástupu 94 let. Děti byly přiváženy od prvního dovršeného roku. Nepřekvapí, že jeden z mála, který přečkal útrapy, kněz Roman Braga, popsal vlastní zkušenost “myslím, že žádná mysl, vyjma Lucifera, není schopná vymyslet systém Pitesti, který vás drží mezi šílenstvím a realitou, mezi bytím a nebytím, posedlé představou, jak uniknout mučivému teroru, anebo že mu znovu budete vydáni napospas”.

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 160 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.