Papežova zahrádka
phpRS
Dnešní datum: 25. 04. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

Převzaté články

* Papežova zahrádka

Vydáno dne 30. 10. 2008 (1913 přečtení)

Chceš poznat tajemství papežů? Udělej si procházku po Vatikánských zahradách. Odhalíš mnohé o papežích z minulosti i z posledních desetiletí.

Až k Benediktu XVI. Najednou není jen papežem teologem, ale také botanikem a ekologem. Ano. Dokládají to Vatikánské zahrady. Zvlášť malý pozemek v blízkosti kláštera Mater Ecclesiae je toho důkazem: „Ratzingerova zahrádka“. Pěstuje tam zeleninu a ovoce. Jde o stoprocentně přírodní produkty pro papežský stůl. Chemické přípravky pro rostliny jsou nepřípustné, pouze biologické hnojivo. A nejen to: voda užívaná k zalévání, stejně jako pro 300 dalších rostlin a 6.500 stromů, pochází přímo z jezera Bracciano. Je to průzračná voda z antického akvaduktu, který nechal restaurovat Pavel VI. Vodou se zavlažuje v noci: elektrické zařízení funguje od půlnoci do šesti hodin do rána a využívá tak nižší ceny.

Zprávu, že papež Benedikt XVI. má svou zahradu potvrdil hlavní správce Vatikánských zahrad, Elio Cortellessa, při rozhovoru v Osservatore Romano. Jeho slova odhalila naprosto neznámý životní styl i “mánie” papežů¨. Zde platí výrok, který vyslovil Bacone, že «zahrada představuje nejčistší lidskou zálibu», a pro to, jaké záliby měli jednotliví papežové se vyplatí navštívit Vatikánské zahrady. Těm, co jako Cortellessa, jsou v těchto místech běžně, je známé, jak Pius XII. miloval denně opustit Apoštolský palác a sejít do „zelených plic“ Vatikánu. Ať v žáru nebo za deště, chodíval stále ve stejnou dobu podél jedné hradby. Tam, kde nyní nerušeně rostou nejstarší Vatikánské stromy: dva téměř tisícileté olivovníky.

Jestliže byl Pius XII. milovníkem procházek po zahradě (a nikdy nezměnil trasu), Pavel VI. se choval úplně jiným způsobem: do zahrad nevycházel.
Byl to zase Pius XI., který se – stejně jako Giulio Andreotti cestou po Římě – pohyboval výlučně v automobilu, a proto nechal vyasfaltovat cesty Vatikánských kolonád.
Před ním Lev XIII. proměnil zahradu v zoologickou zahradu: daňky, gazelami a jeleny dovezenými z Afriky. V poslední době přišel Jan Pavel II. Až do atentátu v roce 1981 konal pěší procházky zahradami.
Primát v neobvyklostech drží Jan XXIII. Nevíme, zda zálibu v koulení získal ve vesničce Sotto il Monte, odkud pocházel, ale je jisté, že „Dobrý papež“ hrál ve Vatikánských zahradách kuželky nebo petanque.
V části označované jako Galea, kde se dnes nachází parkoviště, se rozprostíralo hřiště obklopené nádhernými grepy. Zda hrával sám či se svým věrným sekretářem Loris Francesco Capovilla není známé.
Nakonec Benedikt XVI. Vedle své zahrádky si dopřává dlouhé procházky parkem. Jedině v létě při silném vedru nechává procházku na večer na terasu Apoštolského paláce.
Zoo papeže Lva XIII. už neexistuje. Ale rovněž Benedikta XVI. potěší celá řada zvířat. Dnes štěbetají obyčejní ptáci, i vzácnější druhy jako datlové e chocholouši. Potom papoušci; mnišky. Také rosničky, žáby a užovky. Občas zahlédne veverku a kusu. A taky ježky. Nakonec v Zátibeří nejrozšířenější: kočky.http://www.ilriformista.it/

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michael | Počet komentářů: 26 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.