Papež zrušil exkomunikaci biskupů z bratrstva sv. Pia X.
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

Důležité

* Papež zrušil exkomunikaci biskupů z bratrstva sv. Pia X.

Vydáno dne 27. 01. 2009 (4598 přečtení)

Vatikán: Dekretem Kongregace pro biskupy, podepsaným jejím prefektem kardinálem Giovanni Battistou Re dne 21.1.2009, zrušil papež Benedikt XVI. exkomunikaci čtyř biskupů, které v červnu roku 1988 vysvětil arcibiskup Marcel Lefebvre.

Biskupové Bernard Fellay, Bernard Tissier de Mallerais, Richard Williamson a Alfonso del Gallareta upadli do automatické exkomunikace ("latae sententiae") okamžikem biskupského svěcení, které nebylo schváleno Apoštolským stolcem. Tato exkomunikace byla nyní odvolána.

Dekret cituje žádost biskupa Fellaye ze dne 15.12.2008, ve které tvrdí, že on i jeho spolubratři z Kněžského bratrstva sv. Pia X. (lat. Fraternitas Sacerdotalis Sancti Pii X, FSSPX) "vždycky měli pevnou vůli zůstat katolíky a všechny své síly dávat do služeb církve našeho Pána Ježíše Krista, kterou je církev římskokatolická. Její nauku přijímáme v synovském duchu. Pevně věříme v Petrův primát a jeho výsady a proto nám současná situace působí velké soužení." Odvolání exkomunikace má podle dekretu "za cíl prosazovat jednotu v lásce univerzální církve a odstranit tak pohoršení rozdělení." Následovat nyní má "realizace plného bratrstva."

V reakci na přijetí čtyř biskupů zpět do společenství církve vystoupili představitelé židů a označili zrušení exkomunikace za "hlubokou ránu" vzájemným vztahům, a to kvůli některým výrokům biskupa Williamsona, který v rozhovoru pro švédskou stanici Ab-Svt zpochybnil holocaust. Bratrstvo sv. Pia X. se od těchto výroků distancovalo a obvinilo švédskou stanici, že chtěla prostřednictvím biskupových slov vrhnout špatné světlo na celé společenství. "Ačkoli bylo předem stanoveno, že interview se bude týkat pouze náboženských otázek," píše představený FSSPX Mons. Bernard Fellay v dopise adresovaném švédské stanici, "požádal žurnalista biskupa o názor na některá historická fakta. Je zřejmé, že biskup může jakožto církevní autorita mluvit pouze o otázkách víry. Mluví-li o světských argumentech, je za své soukromé názory zodpovědný osobně."


ZDROJ: tiskové středisko České biskupské konference


[Akt. známka: 2,67 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Martin | Počet komentářů: 282 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.