Mořic (z Egypta),
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

* Mořic (z Egypta),

Vydáno dne 22. 09. 2009 (2335 přečtení)

Kandid, Exuper, Viktor .................................................... ....................................... ................................................... ........................................................... ....................................................................... .................................................... ......................................... ......................................... ............................................. ...................................... ...................................................... .................................................. ..................................................... ........................................... ........................................... ................................................ ..................................................... ................................................. ................................................... .......................................... .................................................... .....................

Roku 286 vypukla v Galii vzpoura několika kmenů podrobených Římskému impériu. Dioklecián proto pověřil Maximiána, aby zakročil. Jako posila byla povolána "Thébská legie", o síle 6.500 mužů - křesťanů - a po překročení Alp jim Maximián nařídil obětovat na usmířenou bůžkům, a žádal po každém vojákovi přinést oběť na oltáři. Celá legie se odtrhla od vojska a odmítla rituál vykonat. I s tím, že měl následovat masakr domnělých křesťanů. "Naše paže budou odolávat nepřátelům, ale své ruce neposkvrníme krví nevinných. Skládáme zbraně - raději zemřeme nevinní než žít vinní. Od tebe máme obživu, ale od Něj život." Pro přinucení k poslušnosti byla nařízena první decimace: trubka zavelela nástup a každý desátý voják byl sťat. Jelikož trval odpor, byla nařízena druhá decimace, ale po ní se přeživší zdáli ještě pevnější. Tak byla vyhlazena celá legie. Protože nebyl dostatek popravčích, přivolali i veterána Viktora. Avšak i on byl křesťanem a odmítl se účastnit masakru. Nakonec byl vydán stejnému konci.

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 117 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.