Mluví pater Amorth, anti-satanista
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

Odborné texty

* Mluví pater Amorth, anti-satanista

Vydáno dne 02. 06. 2009 (4176 přečtení)

V roce 1972 se papež Pavel VI. vyslovil, že „přes některé pukliny pronikl ďábelský dým do církve“.

Ten dým se rozptýlil nebo se rozšířil do dalších místností?
«Dostal se do dalších míst.»

K čemu se to vztahuje?
«K naprosté nevědomosti kněží a biskupů k tomuto tématu, neboť se stavá, že osoba, která se obrátí na svého biskupa s prosbou o pomoc je poslána ze dverí. Pak jsou různí exorciti v krizi identity, co posílají všechny na psychiatrii.»

Vzrůstají případy posedlosti či se kněží ukazují jako méně vybavení?
«Je to tak. Když za mnou někdo přijde popsat svoje poruchy, hned se ptám, jestli chodí na mši svatou, a modlí se. Většinou jsou to negativní odpovědi. Žádné mše, žádné svátosti, a vykolejené manželské pozice.»

A jak reagujete?
«Obvykle říkám: Drahý synu, první podmínka pro vyléčení je žít v Boží milosti. Exorcismus ničemu neposlouží, když se žije ve stavu hříchu.»

Poslyšte, pater, vy jste se stavěl k novému rituálu vždycky kriticky. Jste takový stále?
«Jsem takový stále, protože nedošlo k žádné změně. Kromě jediné úpravy: novým obřadem se zapovídalo konat exorcismus v případě prokletí, kterých je na 90%. Což znamenalo bránit exorcismům vykonávat svoje poslání.»

Úpravy jste dosáhl díky zásahu tehdejšího kardinála Josefa Ratzingera.
«Ratzinger se mě třikrát dotazoval. Já osobně používam starý rituál a cítím se regulérně.»

Kolik je v Itálii exorcistů?
«Počítám, že jich bude kolem tří set. Potom i další, ale obávám se, že mají chabou přípravu.»

Víme, že Jan Pavel II. několikrát zasáhl k osvobození věřících od démonů. Pokračuje s Benediktem XVI. bitva s knížetem temnot ještě tvrdě?
«Ano, Benedikt XVI. je papež citlivý k této problematice, což je vzácná a obdivuhodná věc, neboť němci, francouzi, portugalci, a španělé, například, nemají exorcismy. Nevěří jim biskupové a kněží. V těch církvích taková postava zmizela.»

Snad není největším ďáblovým vítězstvím to, když se věří, že neexistuje?
«To je výrok připisovaný Baudelairovi. Nechává věřit, že není, aby mohl působit v naprosté svobodě, aby mohl týrat, a často ničit život. Závratný úpadek náboženského praxe je toho projevem. Chodí se dokostela jen do dospívání, a pak se zmizí. Bůh se vynuluje ze života.»

Přestože pozemský veřejný život Ježíše byl nepřerušenou bitvou se zlem. Vyhánět démony bylo jeho hlavním zaměstnáním.
«V evangeliu Ježíš mnohokrát vyháněl démony a dával sílu k jejich přemožení. Nejdřív apoštolům, pak dvaasedmdesáti účedníkům a pak všem. Vy také můžete soukromou osobou porážet démony. Veřejná modlitba je ta exorcistova, který jedná jménem církve. Je to kněz určený biskupem, ale to neznamená, že je to účinnější. Je mnoho svatých, kteří byli vyháněči, aniž by byli kněží. Svatý Benedikt z Nursie, svatá Kateřina Sienská, tady v Římě svatý Vincenc Pallotinský, svatý pater Pio. Já jsem přítel katolické charismatické obnovy, a jsem jím, protože srdcem tohoto hnutí je Ježíš Kristus a Duch svatý, ti jediní s mocí osvobodit nás od zla.»

Niť černé magie a ďáblova přítomnost obsadila televizní obrazovky a masové koncerty. Je to apel na temnotu – a za těmito prohřešky odhalujeme ďáblův prst.
«Pomyslete na řeholnici ubodanou ve Chiavenně nebo Eriku a Omara, děti z Novi Ligure. Vyšetřování odhalilo, že tito děti měli satanistickou literaturu. A satan má tyto lidi rád, protože udělají co on chce.»

Zasahuje nejcí to, že je jedná o mladé.
«Nedivte se. Jednou jsem exorcizoval osobu, a vzýval přímluvu Jana Pavla II. Démon byl zuřivý. Proč ti tolik vadí tento papež – ptal jsem se…»

A jakou měl odpověď?
«Protože mi vytrhl tolik mladých, protože zničil moje plány… Myslím, že se to vztahovalo na pád komunismu.»

Je je možné. Jenže dnes globalizovaná společnost v konzumu vůči „smrti Boha“ zahanbuje reálný socialismus.
«Máte pravdu. Ďábel používá každý prostředek, aby lidi odtrhl od Boha. Zákony o rozvodu, a zákony o potratu – který, nezapomeňme, je legalizovanou vraždou. Nemotivovaná mládež, bez ideálů, chodí na diskotéky, nechá se vybuzovat lehkými nebo těžkými drogami. Mladí se setkávají se satanistickými sektami a zaplétají se do nich.»

Co ďábel slibuje?
«Stačí si přečít o pokoušení Krista. Slibuje všechna pozemská dobra. V životě už jsem spálil mnoho „zasvěcení“ satanovi psaných krví: Jsi můj bůh, já ti patřím.»

Sláva, moc, peníze, úspěch, snadný sex. Snad to nejpodmanivější pokušení je být vidět z každou cenu.
«Jestli se pokloníš a budeš se mě klanět, budou tvoje všechny poklady země, říká ďábel Ježiši vyvedenému na vysokou horu. Je psáno: budeš se klanět jedině Pánu, svému Bohu, odpovídá Ježíš. Vidíte, dokonce Ježíš byl podroben zkoušce. A jaké zkoušce! Bůh nám dal svobodný úsudek a respekuje ho až do té míry, že nám dovolí konat zlo.»

Jaký je identikit posedlého?
«Je úplně vzdálený od Boha. Svatý Alfons Maria z Liguri tvrdil, že kdo se modlí, zachraňuje se, a kdo se nemodlí, odsuzuje se. Potom si „posedlý“ dělá z choutek a bohatství modlu, zlaté tele k uctívání. Není pro nás úniku. Do sta let budeme buď v pekle nebo v nebi. Tak proto to dělám jako Ježíš. Co mám dělat, abych měl věčný život? Ježíš je jasný: Dodržuj deset přikázání.»

A Belzebub vám nikdy neuškodil?
«Mě ne. Madona mě chrání svým pláštěm. Mám archanděla Gabriela, podle svého jména, který mě chrání. Mám strážného anděla, který mi dělá hlídacího psa a nenechá nic proniknout.»

Padre, jak se vám daří vždycky ďábla porazit?
«Jde to s nesmírnou námahou. Může se zmírnit utrpení osoby, omezit na minimum ďábelskou posedlost, dovolit oběti vrátit se do normálního života. Vyhnat démona pryč se vždycky nepodaří.»

Je nějaká modlitba, která nám zajistí ochranu?
«Všechny modlitby jsou dobré. Já doporučuji mši svatou, svátosti, týdení zpověď pro ty, co jsou zasažení, měsíční pro všechny ostatní. Doporučuji mariánskou modlitbu růžence, denní četbu Písma svatého. Každý se udrží na nohou, když má výživu. Totéž je s láskou. Když se dva vezmou nebo se živí svou láskou, jejich manželství drží. A stejně to platí pro víru. Nelze věřit střídavým obdobím nebo si tvořit vlastní náboženství. Věřím, ale nejsem praktikující – co to znamená? Já jsem nikdy nepotkal nevěřícího ďábla, všichni démoni věří a nejsou praktikující, protože neposlouchají Boha.»

Chcete říct, že věřit v Boha k ničemu není, jestli…
«Jestli nejsme koherentní a praktikující. Ne, kdo říká Pane, pane, vejde do nebeského království, ale kdo plní vůli mého Otce.“


[Akt. známka: 2,43 / Počet hlasů: 14] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michael | Počet komentářů: 375 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.