Mediální smršť proti papeži
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

Komentáře

* Mediální smršť proti papeži

Vydáno dne 31. 05. 2009 (2269 přečtení)

Po návratu z České republiky, když papež přistál v prosluněném zářijovém odpoledni na italském letišti, řekl v přítomnosti novinářů: „Jaký je dnes pěkný den“.

Jeho nerozvážný výrok vyvolal po světě mnoho emocí a překvapení, které vedli k narůstající polemice.
Přinášíme několik nejvýznamnějších.

Salzburský arcibiskup: Vyjadřujeme plnou důvěru rakouské církve k papeži a podporujeme ho. Spontánně nás však napadá otázka, jestli nechtěl církev posunout k animistické sektě uctívající slunce. Po této větě výrazně narostl počet osob, které žádají vypsání z daňových registrů přispivatelů katolické církve.

Alain Juppé, bývalý francouzský premiér a nynější primátor: “Ve chvíli, kdy papež tohle vyslovil, v Bordeaux byla průtrž mračen. Jeho proti-pravdy, blížící se k negacionismu, ukazují, že papež žije v naprosté izolaci; a že – pokud by to bylo ještě třeba – že je vyvrácena papežská neomylnost. "

Římský rabín: “Jak může ještě někdo po holocaustu říci, že je pěkně? Teprve tehdy až se rozhodne navštívit mě v římské synagoze, můžeme společně hodnotit jaké je počasí.“

Margherita Hack, astronomická a astrofyzikální badatelka: “Tvrdit bez přesných termínu a objektivních důkazů, že je pěkně, je ukázkou dobře známého pohrdání vědou ze strany církve. Co může být více subjektivní a relativní než pojem „pěkný“? Na jakých experimentálních a nezvratných důkazech může stát? Meteorologové a badatelé v oboru se na posledním Mezinárodním kolokviu v Caracasu neshodli. A teď Benedikt XVI. výrokem ex catedra chce za ně arogantně rozhodnout. Uvidíme brzo zapalovat hranice pro ty, kteří se vnitřně neshodují s papežským náhledem na pěkné a nepříznivé počasí?“

Sdružení OGO (Oběti Globálního Oteplování ): “Jak v jeho prohlášení nemáme vidět provokující urážku všech minulých, současných a budoucích obětí klimatu, záplav, tsunami, sucha? Ona shovívavost k „pěknému dni“ jasně ukazuje podíl církve na destruktivních živlech, které označuje za plány „prozřetelnosti“ přísného a trestajícího Boha. A co je horší, podobné postoje jen podporují viníky globálního oteplování, protože teď mohou ve Vatikánu vidět svého spojence.“

Světové mínění „Papež se tváří jakoby zapomněl, že zatímco v Římě svítí slunce, polovina planety se utápí v noční temnotě. Je to jasné signál pohrdání obrovskou propastí na světě, který nemůžeme tolerovat – a znamení kolonialistického evropacentrismu tohoto německého papeže.“

Americký výbor feministických asociací: „Proč papež použil výraz „pěkný den“, který je v maskulinu? Stejně tak mohl použít některého feminina anebo nejlépe „příhodné počasí – odpoledne“, které se nevyhraňují v mužském nebo ženském rodě. Je zřetelně vidět, že tento papež, který již odsoudil nemaskulinní křestní formuli a požehnání (“n the name of the Creator, the Redeemer and the Sanctifier”), ukazuje při každé příležitosti, jak spjatý s překonanými představami. Je smutné, že jsme ještě v roce 2009 na takovém stupni zaostalosti.“

Liga pro lidská práva: „Tento druh prohlášení může jenom hluboce zraňovat city všech lidí, kteří mají na realitu odlišný pohled než papež. Pomysleme zvlášť na nehybné osoby v nemocnicích či věznicích, jejichž horizont se omezuje na čtyři stěny; stejně tak na oběti chorob, které jim nedovolují vnímat proměny v atmosféře. Je zde evidentní snaha o diskriminaci od těch, co vidí krásné podle helenizujícího chápání, které se nutí všem (bez ohledu na afroamerické menšiny a veškerou snahu o inkulturaci) a k těm, co z vlastního rozhodnutí nebo pro nemožnost vnímají věci jiným způsobem. Podáme odstrašující soudní žaloby na papeže kvůli diskriminaci.

Alberto Melloni, boloňská univerzita: “Krásně můžeme vidět rozdíl mezi tímto papežem uzavřeným do sebe a do minulého světa, který se jen omezuje na pozorování počasí, aniž by vyvodil nezbytné závěry; a otcovsou otevřeností papeže Jana XXIII. vůči světu, který když se podíval na měsíc na nebi, požádal všechny, aby od něj doma pohladili děti na dobrou noc. Kdy konečně přijde Jan XXIV. který by znovu přijal podněty Ducha svatého, jež se papežové poslední dobou snaží zadusit?

Beppe Severgnini, novinář: “Papež je papež. Tečka. Ale nemohu si nepředstavit, s troškou nostalgie, jak by tatáž slova pronesl Jan Pavel II. v římském dialektu (“ggiornata bbona!”) a zamával bílým solideem věřícím, kteří ho vítají doma.“ Římský pozorovatel (L’Osservatore Romano ) otiskl lehce odlišnou verzi lišící se od papežových přesných slov „někdo by řekl, že je pěkný den“. Jenže videonahrávky novinářů vyvrátili zmírněnou podobu. Někteří napadli naivitu tiskového mluvčího P. Lombardiho, který přestože byl po papežově boku, nedokázal zasáhnout, aby výroku zabránil nebo ho hned vysvětlil.“

Vysoce postavení členové kurie se pokusili zmírnit závažnost papežských prohlášení, s poukazem na únavu po náročné cestě, a vzhledem k pokročilému věku římského velekněze – a upozorněním, že špatně chápaná slova mají teologicko-metafyzický a nikoliv klimatický význam.Ale polemika neumkla.

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michael | Počet komentářů: 46 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.