Mám abdikovat?
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

* Mám abdikovat?

Vydáno dne 16. 02. 2013 (5823 přečtení)

Jaká je odpověď na otázku, kterou si klade nemohoucí papež...

Překvapivě se praktický člověk zachoval zbožně - a zbožný se zachoval prakticky. Blahoslavený Jan Pavel II. se rozhodl “nesestoupit z kříže”, nýbrž do poslední chvíle snášet obtíže pokročilého věku, aby ukázal světu, který upřednostňuje mládí a sílu, že v něm staří a nemocní mají své místo. Naproti tomu Benedikt XVI. pokorně odchází (z trůnu, když nedokáže unést korunu), aby církev opravdu spravoval papež. Sám zažil danou situaci z druhé strany - v postavení prefekta Kongregace pro nauku víry - když pocítil, že pokud papež není schopen starat se osobně o záležitosti církve, narůstá moc vatikánských úředníků (a nechce, aby se podobná situace opakovala). Rozhodl se následovat příklad papeže Celestýna, který odstoupil v roce 1294. (Když se tento poustevník odvážil vytknout kardinálům, že dva roky zanedbávají svoji povinnost vybrat církvi papeže, zvolili jeho. Ovšem jako prostý mnich se nesmířil s fungováním papežského dvora a raději odešel do hor.) "Já, papež Celestýn V., veden zákonnými důvody, pro pokoru a slabost svého těla a pro zkaženost tohoto lidu, abych získal s útěchou předchozího života ztracený klid, opouštím svobodně a dobrovolně papežství a výslovně se vzdávám místa, důstojnosti, povinností a práv a od tohoto okamžiku dávám posvátnému shromáždění kardinálů plnou svobodu zvolit a vybrat - podle kanonických předpisů - pastýře katolické Církve." Zde je fotografie z roku 2009, kdy se Benedikt XVI. modlí u sarkofágu Celestýna V. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=501937529849436&set=a.432388513471005.93579.432368890139634&type=1&theater

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 2926 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.