Krotitelé dluhů 
phpRS
Dnešní datum: 18. 06. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

Komentáře

* Krotitelé dluhů 

Vydáno dne 26. 02. 2009 (4371 přečtení)

parodie na krizi a komedie České televize

V televizním programu jsem si našel zajímavý pořad, ale jak už to poslední dobou u mě bývá kvůli přepracovanosti jsem si ho zatrhl v jiný den.
Pustil jsem totiž televizi a čekal. Nic. Tedy hůř než nic: běžel rádoby aktuální publicistický pořad. Radili jakési slovenské Marice na medicíně. Nikoliv, jak se dostat z dluhů, anebo jak se jim vyhnout, ale jak je udělat!

Ale pěkně po pořádku.
Redaktor našel dojemnou story, jenže kolegové už nebyli schopni si s ní poradit: slovenská dívka, která vyrůstala se svobodnou matkou, se vydala studovat medicínu do České republiky. Kvůli nedostatku finančních prostředků už jako dospělá kontaktovala svého otce, který se tak nakonec stal jedinou pozitivní postavou příběhu. Dívce posílá měsíčně 7.200 kč a to je jejím jediným příjmem. Z výdajů si vzpomínám: 5.000 ubytování, asi 3.000 stravování, 1.000 telefonování, 250 oblečení, 250 kosmetika atd. Celkem na 11.400 kč.
Novinář si vzal maxiblok (po americku „flip-chart“) a tlustou fixu, napsal si cifry – a pak požádal o rozhovor tiskové mluvčí z několika bank. To bylo vše! Navíc u nich politicky korektně neuvedli název bankovních domů, takže nelze udělat žádný konkrétní závěr. Prý by si mohla vypůjčit peníze pod zárukou ručitele. Marika se tedy vydala do banky, ale všude ji odmítli, protože ručitelem měl být slovenský otec. Příběh končí tím, že si Marika půjde půjčit na Slovensko, do banky, eura. Pak přijede do Čech (pardon, na Moravu), vymění si eura na koruny, utratí je a pak (předpokládám, že si najde práci u nás) začne vydělávat – koruny, jak se rozumí – které zase převede na eura a bude splácet úvěr. Ouvej, ouvej!
Naštěstí na scénu přicházím já se svou spásnou logikou. 
Mám příjmy 7.200 a výdaje 11.400.

1. Mohu zvýšit příjmy? Možnosti jsou zanedbatelné: matka v invalidním důchodě, otec již přispívá vysokou částkou, brigádu v posledním ročníku nejde zvládat. Ale když se jedná o jeden poslední rok, snad by mohla matka vypomoci 1.000 kč a otec o nějakou stokorunu více.

2. Mohu snížit výdaje? Největší částkou byla platba za privát. Jestli kvůli prodloužení studia nebo vysokému ročníku by nebylo možné získat místo na kolejích, mělo by být řešením pomoci ji shánět levnější ubytování, třeba ve vzdálenější periferii. Strava by se šidit neměla, ale může si hlídat nevhodné výdaje. Telefonování je přehnané. Určitě je otci povinována vděčností, matka by jí snad mohla občas zavolat sama, kontakt se spolužáky kvůli budoucímu pracovnímu uplatnění musí zachovat – ale tuto položku musí omezit. O něco by mohla ponížit kosmetiku, oblečení, a jiné.

3. Mohu si půjčit? Jelikož mám čerstvé informace od kamaráda, který nastoupil jako lékař, o platu nižším než zdravotní sestra – tedy 12.000 čistého – zásadně nedoporučuji. Jestli bych měl mít i v budoucnu výdaje 11.000 kč a plat 12.000, neodvažoval bych se zavazovat ke splácení.

4. Bylo dosavadní řešení dobré? Občasné překročení výběru ze studentského konta prý nelze praktikovat. Jistě není řešením gradovat kontokorent, ale vzhledem k bezúročnému splacení může být krátkodobým řešením.

5. Je doporučované řešení lepší? Mám si nyní vypůjčit na 10% úrok 100.000 kč, přestože budu letos potřebovat jen 50.000? Pokud se mi teď daří vydávat víc než si mohu dovolit, nehrozí zbytečné utracení padesátitisícové rezervy?

Druhým se těžko radí, protože každý si chce rozhodovat po svém – ve svém životě. Doufám, že Marika dostala za natáčení aspoň pár tisíc, stane se dobrou lékařkou, odvděčí se nemocné matce, a vytvoří si krásný vztah s otcem.
Jestli jí za televizní prostituci (pardon, produkci) nic nedali, hlavně ať se nepouští z druhého zoufalství do té opravdové prostituce – snad jí může ještě půjčit otec, anebo by mohla přijít bydlet k nám. (Sice bude pár kilometrů dojíždět, ale hodinové hrabání sněhu denně nebo sobotní gruntování by jí 5.000 ušetřilo.)

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michael | Počet komentářů: 75 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.