Komentátoři popírají současné události
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

Komentáře

* Komentátoři popírají současné události

Vydáno dne 15. 05. 2009 (2169 přečtení)

O papežské návštěvě ve Svaté zemi se téměř nemluví, nepíše, a neukazuje. Jen občas se zmíní nějak na okraji, a zase převede na negativní postoje (jako jsou neshody křesťanů v Izraeli, papežův německý původ, a další umělé skandály). A kdo by se zajímal, co vlastně Benedikt XVI. v Palestině dělá, toho musíme rychle znechutit „rozčarováním nad nevýznamnými projevy“.

Papež se neomluvil, že je Němec. Tohle čekali. To je jeho vina. Ale něco tak směšného si od žádné národnosti nebo rasy nikdo nepředstavuje. A on na to nemá čas. Šetří slova pro opravdové výroky.

Již první den přinesl dvojí překvapení. Dvě slova zdůraznil z Bible. Jedním vysvětlil podmínky míru a dalším osvětlil tajemství Shoa. Nastolení pokoje nerozlučně spojil s „hledáním Boha“, které bylo už tématem památného projevu v Paříži pro svět kultury; ale zde téma bezpečnosti spojil s biblickým pojmem "betah", který znamená nejen bezpečnost, ale také důvěru, neboť jedno nemůže být bez druhého.

Při návštěvě Yad Vashem – památníků obětí Shoah s miliony jmen – objasňoval význam jiného biblického slova: „jména“. Jména všech „jsou zapsána nesmazatelným způsobem v paměti všemohoucího Boha“ a proto se „nemůže odstranit jméno žádného jiného člověka“. Křik zabitých vystupuje ze země jako za časů Abelových a Bůh naslouchá „jelikož jsou nevyčerpaná jeho milosrdenství“.

V táboře Palestinců řekl: „Vy se cítíte zavlečeni do spirály násilí, do útoků a protiútoků, do msty a neustáleho ničení. Celý svět si vroucně přeje, aby byla tato spirála přelomena, a doufá, že mír ukončí tuto věčnou nenávist.“

Poselství směřovaným k Izraeli byla slova: „Ačkoliv zdi mohou být lehce vystavěny, víme, že netrvají věčně. Mohou být zbořeny.“

V dětské nemocnici, kterou během obsazení Betléma roku 2002, napadli izraelští vojácí pro zastrašení františkánských mnišek a prostříleli sochu Madony, pronesl: „Papež je s vámi. Dnes jsem s vámi osobně, ale každý den vás duchovně provázím ve svých myšlenkách a modlitbách, a žádám Všemohoucího, aby nad vámi bděl s pečlivou pozorností… Tato nemocnice byla založena s přesvědčením, že si nevinné děti zaslouží bezpečné místo před vším, co jim může ublížit v dobách a časech svárů… Ty jsi slíbila třem dětem ve Fatimě: Nakonec moje neposkvrněné srdce vítězí. Tak ať se stane, ať láska zvítězí na nenávistí, solidarita nad rozdělením a pokoj nad každou podobou násilí.“

Do Zdi nářků vložil list s modlitbou:
Bože všech časů,
při mé návštěvě Jeruzaléma, města pokoje,
duchovního příbytku židů, křesťanů a muslimů,
přináším před tebe radosti, naděje a doufání;
úzkosti, utrpení a tresty tvého lidu rozptýleného po zemi.
Bože Abrahámův, Izákův a Jakubův,
slyš nářek zarmoucených, zastrašených a zoufajících,
sešli svůj pokoj na tuto Svatou Zemi, na Střední Východ, na celou lidskou rodinu;
probuď srdce všech, co vzývají tvé jméno, aby se rozhodli kráčet pokorně cestou spravedlnosti a zbožnosti.
Dobrý je Pán k těm, kdo v něho doufají,
k duším, co ho hledají.“

Nečekaná událost se stala po oficiálních projevech v Nazaretě: Za notování jednoho rabína 'Shalom, Salam, Peace' (a také „gib uns friede“) vzal papež Ratzinger za ruku rabína Davida Rosena a muslimského imána, zvedli je, a společně zpívali spontánní modlitbu o pokoj.__________

Jediná problematická místa bylo rozhodnutí tajné služby Shin Bet nepustit na některá místa veliký prosklený papamobil - takže v Nazaretě nemohli papeže při cestě vidět - „z bezpečnostních důvodů“. Starosta Ramiz Jaraisy se brání, že šlo o politické rozhodnutí, neboť Jan Pavel II. byl v Nazaretě v papamobilu, a že místo je poklidné, neboť v 75% muslimském městě má již třetí funkční období on, křesťan. Další skvrnou bylo odmítnutí vlády – přes požadavek Vatikánu – vydat víza 500 kněžím z arabského poloostrova.

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michael | Počet komentářů: 90 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.