Joseph Ratzinger chtěl darovat orgány
phpRS
Dnešní datum: 25. 04. 2019  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

Převzaté články

* Joseph Ratzinger chtěl darovat orgány

Vydáno dne 05. 09. 2008 (1991 přečtení)

Ve světle smrti německé jehovistky a nedonošeného dítěte kvůli odmítnuté transfúzi je tato zpráva zvlášť významná:

Předevčírem na první stránce „Osservatore Romano“ žádala Lucetta Scaraffia, aby se znovu otevřela diskuze o definici mozkové smrti, která je podmínkou, aby mohlo dojít k transplantaci; a následně je stanovení mozkové smrti i zpochybněním legitimity transplantace orgánů.

Zpráva proto vyvolala značné reakce vědecké komunity i Vatikánu, který má v paměti obsažnou literaturu papežů k danému tématu. Kardinál Ratzinger veřejně přednesl 3. února 1999: «Je dovolené, svobodně a za plného vědomí, podporovat kulturu transplantací a darování orgánů». A on sám, ještě když byl kardinálem (nyní, jak se stal papežem, pro něj členství neznamená už možné dárcovství) se přihlásil mezi dárce orgánů: «Já jsem léta vedený ve společnosti dárců a nosím stále s sebou potvrzení, že jsem ochotný poskytnout své orgány tomu, kdo by je potřeboval: je to čin lásky».

Vedle zapsání Ratzingera mezi dárce orgánů je zde jiná zpráva, která je významná vzhledem k článku z první strany Osservatore, neboť jde opačným směrem: v listopadu se bude přímo ve Vatikánu konat mezinárodní kongres pořádaný Papežskou akademií pro život, Mezinárodní federací katolický lékařů a Italským centrem pro transplantace věnovaný právě transplantacím orgánů. A při této příležitosti vystoupí rovněž Benedikt XVI., aby přednesl svoje stanovisko.

Postoj papeže má však precedens: již v 1956 se Pius XII. vyjádřil ve prospěch xenotransplantací. A Jan Pavel II. během Velkého jubilea 2000 při návštěvě Společnosti pro transplantace prohlásil: «Transplantace jsou velkým výdobytkem vědy ke službě člověku; nemálo lidí v naší době přežívá díky transplantaci orgánu». Koncept je mimojiné potvrzen i v Evangelium vitae, která říká, že «mezi gesty, která přispívají k rozvoji autentické kultury života, si zasluhuje zvláštní ocenění dárcovství orgánů».

http://www.paolorodari.com/2008/09/04/il-papa-ex-donatore-e-un-convegno-in-vaticano-rispondono-implicitamente-a-lucetta-scaraffia/

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michael | Počet komentářů: 31 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.