Drakův ocas
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

* Drakův ocas

Vydáno dne 28. 07. 2010 (2259 přečtení)

Bylo to na počátku devadesátých let. V Chicagu byl biskup, který přišel do diecéze v roce 1982, pro svou morální bezúhonnost (!) vláčen bahnem, ale když - po dlouhé křížové cestě - roku 1996 zemřel, američtí katolíci ho oplakávali jako světce.

Je to příběh Josefa Bernardina, narozeného 2. dubna 1928 v Kolumbii, v Jižní Karolíně, v rodině italských přistěhovalců. Vysvěcený na kněze byl v roce 1952, a ve věku osmatřiceti let byl poslán jako pomocný biskup do atlantské diecéze v Georgii. Poté se stal, roku 1972, arcibiskupem v Cincinnati v Ohaiu, a ve svém prvním vánočním kázaní se vyslovil proti válce ve Vietnamu. Mezi lety 1974-77 byl předsedou americké biskupské konference (v době napjatých vztahů mezi církevními institucemi a komunitou věřících). Jako člověk víry a dialogu byl v roce 1982 povolán do Chicaga, kde se stalo prioritou jeho působení nabídnout “etiku života” - válka, hlad, lidská práva, potrat, eutanázie, a trest smrti byla témata, která odvážně vnesl do veřejné debaty. Čelil jim vždy ve světle Evangelia, ačkoliv respektoval přísné oddělení mezi politickou a náboženskou sférou, které ve Spojených státech existuje.

Potom v listopadu 1993 nastala událost, která zničila jeho život. Přišlo obvinění, později stažené, ze zneužívání od bývalého seminaristy, které se týkalo jeho jako biskupa Cincinnati. Obviňovatel později doznal, že byl navedený, aby kardinála očernil od kněze, který ho opravdu zneužíval. Neboť kardinál v té době zahájil vnitřní “čistku” diecéze.

Bernadin však vyšel z této smutné události morálně posílený a s novým úsilím se věnoval svému působení až do června 1995, kdy mu byl diagnostikován zhoubný nádor slinivky. Na přeplněné tiskové konferenci 30. června 1996 kardinál osobně oznámil: “Můžeme vidět smrt jako nepřítele, anebo jako přítele. Jako věřící člověk vidím smrt jako přítele, jako přechod z pozemského do nebeského života”.

Bernardin zemřel v noci ze 13. na 14. listopadu 1996. Jeho apoštolát odrážel nezbytnost přesunout pozornost od církve na Krista, která vytvořila červenou nit vinoucí se posledními roky jeho duchovní cesty a ovlivňovala jeho hlásání jako služebníka Slova.
Poslední dva roky jeho života byly neúnavnou poutí mezi trpícími jeho diecéze: nemocnými, vězněnými, všemi možnými vyloučenými, aby jim hlásal tu lásku k životu, která osvěcovala celou jeho existenci i pastýřskou službu. A jeho knihy se staly pobídkou pro mnoho katolíků ve světě.

"Je to kniha, která probírá dojemná témata velice prostými slovy bez nástínu rétoriky: každé slovo má pečeť čestnosti a pravdy. Působilo mi radost prozkoumávat hloubku člověka a biskupa, kterého jsem vždy velice ctil a obdivoval” píše kardinál Karel Martini ve své předmluvě k italskému vydání knihy “Dar pokoje”, která shrnuje jeho poslední reflexe před smrtí.

Když je drak raněný a oslepený, vždycky se pokouší svým ocasem srazit z nebe do bahna a propasti.

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 74 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.