BXVI píše všem biskupům kvůli negacionistovi
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

Odborné texty

* BXVI píše všem biskupům kvůli negacionistovi

Vydáno dne 11. 03. 2009 (2410 přečtení)

Ve čtvrtek v poledne bude zveřejněn sedmistránkový list, ze kterého již přinášíme úryvky:

Zůstal jsem zarmoucený z toho, že také katolíky, kteří by měli vědět lépe o co jde, napadlo zasáhnout mě nepřátelským výpadem. Právě proto děkuji ponejvíc přátelům židům, kteří se okamžitě snažili odstranit neporozumění a znovu nastolit atmosféru přátelství a důvěry.

Skutečnost, že se Bratrstvo Svatého Pia X. nenachází v kanonickém postavení vůči Církvi, se nezakládá hlavně v disciplinárních, ale doktrinálních důvodech… a její služebníci, ačkoliv byli zbaveni církevního trestu, nevykonávají legitimním způsobem žádnou službu v Církvi.

Nelze zmrazit magisteriální autoritu Církve v roce 1962 – a to musí být Bratrstvu jasné. Avšak některým z těch, co se označují za obhájce Koncilu, musí být připomenuto, že II. Vatikánský koncil s sebou nese celé doktrinální dějiny Církve. Kdo chce být poslušný Koncilu, musí přijmout víru vyznávanou v průběhu staletí a nemůže přesekávat kořeny stromu, který žije.

Mojí prioritou je ukazovat Boha přítomného v tomto světě a otevírat lidem přístup k Bohu. A to ne k jakémukoliv bohu, ale k tomu Bohu, který promlouval na Sinaji, k tomu Bohu, jehož tvář známe… Ježíši ukřižovanému a vzkříšenému.
Ve chvíli, kdy Bůh zmizí z obzoru lidí, je třeba mít na srdci jednotu věřících, protože jejich nesvornost a protiklady zpochybňuje důvěryhodnost jejich mluvení o Bohu. Také malá a střední smíření jsou součástí priorit Církve.
Můžeme být indiferentní vůči komunitě, kterou tvoří 491 kněží, 215 bohoslovců, 164 řeholnic a tisíce věřících? Máme je opravdu nechat vzdálit se od Církve?
V Bratrstvu došlo k mnoha nevhodným věcem – pýše, mudrlantství, jednostrannosti. Pro lásku k pravdě musím dodat, že jsem obdržel řadu dojemných svědectví vděčnosti, z nichž byla cítit otevřenost srdce.
Někdy mám dojem, že naše společnost potřebuje alespoň jednu skupinu, vůči níž nebude projevovat žádnou snášenlivost, vůči níž bude klidně projevovat zášť. A jestli se k nim někdo odváží přiblížit – v tomto případě papež – ztrácí také on právo na toleranci a může se s ním jednat s nenávistí bez obav a zdrženlivosti.CELÝ TEXT BYL PRÁVĚ ZVEŘEJNĚN NA http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=10960

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michael | Počet komentářů: 173 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.