Belgie není tím nejvhodnějším kazatelem o Africe
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

* Belgie není tím nejvhodnějším kazatelem o Africe

Vydáno dne 19. 05. 2009 (3063 přečtení)

Zarážejícím aspektem na africké otázce vyvolané Benediktem XVI. kvůli šíření prezervativů je, že reakce pochází právě z Belgie, která šířila nejkrutější a nejhrůznější formu kolonialismu.

Skutečně zarážející příhoda:
Jeden z nejliberálnějších parlamentů v Evropě se odváží formálním způsobem cenzurovat hlavu Vatikánského státu za jeho vlastní názor.

Zaráží přitom minulost Belgie:
Berlínským kongresem r. 1885 byla část Afriky zahrnující Kongo přiřknuta osobně Leopoldu II. V dějinách šlo o největší soukromé vlastnictví vůbec. Až roku 1908 postoupil panovník území státu, a proto získalo název Belgické Kongo.
Toto nešťastné africké území poznalo během koloniální nadvlády jedno z nejhrozivějších vykořisťování (známé jako kaučukový teror) s opravdovou genocidou a apartheidem. Pohroma zasáhla ubohé konžany po objevu vulkanizace gumy a její průmyslové využití učinilo ze země velkou nádrž pro industrializaci Západu. Pod krutou hrozbou – často prováděnou – tělesného trestání a mrzačení (ruce a nohy u mužů, a prsa u žen) byli všichni konžané násilně mobilizováni na sběr a přepravu kaučuku. Samozřejmě bez jakékoliv náhrady. Během 23 let děsivé nadvlády zemřelo v Kongu na 10 milionů osob; buď přímo v represích anebo nepřímo epidemiemi a hladem kvůli trestání ničením políček. Jednalo se o skutečné vyhlazování národa, který čítal v 1880 na 20-25 milionů osob.
Zákon leopoldinské administrativy z roku 1898 nařizující bílým a černým sídlit v jiných částech města byl částečně změněn v roce 1926 povolením udělovat vyjímky – kvůli snadnější obsluze! Černým byla zakázaná konzumace alkoholu a pohyb v nočních hodinách, který zůstav v platnosti až do 1959.

Belgičané nikdy nezapomněli, že jejich Kongo se stalo symbolem rasistického imperialismu. Nezapomněli na stížnosti misionáře Williama Shepparda, který byl svědkem potlačení vzpoury (vojáci, aby dokázali, že neplýtvali střelivem, museli předkládat zbraně zabitých povstalců, a často mrzačili živé). Nezapomněli na fotografie další misionářky Alice Seeley Harrisové, které zachycují děti s amputovanýma rukama.

Jsou tedy – na základě historických událostí – dvě vysvětlení onoho "napomenutí" ze strany belgického parlamentu pro papeže za to, že prý v Africe nestačí šířil kondomy na potlačení epidemie AIDS. První je velice jednoduché, vyplývající z jejich špatného svědomí: prostě neocenili papežské odsouzení jakékoli formy kolonialismu. Jeho slova se dotkla odhaleného nervu belgického národa, a vynesla na světlo zahanbující minulost, kterou chtěli skrýt.
Druhé vysvětlení je ještě horší, v tom, že se v belgické elitě stále nachází nádech rasismu: a že mluvit - jak to dělá papež - o sexuální výchově a sebekontrole, je u negrů ztracený čas. Stačí jen užívat kondomy, jako se užívají při zvířecích epidemiích nouzová profilatika. Je absurdní mluvit o odpovědnosti, protože - podle belgičanů - mají za všechny afričany rozhodovat jen bílí.

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 147 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.