A zase ta voda!
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

Ostatní texty

* A zase ta voda!

Vydáno dne 14. 06. 2010 (2046 přečtení)

Tak to vypadá, že pohromám způsobeným vodním živlem nebude v Čechách nikdy konec. Jen jedna povodeň odezní, a aniž by byly odstraněny způsobené škody, nebe se začíná opět hrozivě kabonit.

Lidé hořekují nad zničeným majetkem, zejména tam, kde ani nestačili vysušit promáčená obydlí a kde nové vodní přívaly sebraly i ten žalostný zbytek co zůstal. K dokonání lidského neštěstí bere si vodní běs i lidské životy, ať už tlakem na lidskou psychiku nebo absolutně.

Ve sdělovacích prostředcích bylo možno zaznamenat nespočet nářků nad škodami, stejně jako přehršel důvodů, proč se takové hrůzy opakovaně dějí. Nešťastná paní u vytopeného domku naříkala, proč Bůh takové neštěstí dopouští a dožadovala se spravedlnosti. Naopak jiné argumenty byly veskrze pragmatické.

Sledoval jsem televizní debatu, ve které hydrolog upozorňuje, že oprava poničeného domu pár metrů od řeky a na stejném místě, kde povodeň už několikrát udeřila ničivou silou, je nerozum. Majitel nemovitosti však suše opáčil, že jeho rodina usedlost vlastní již x-stě let, a doposud, kam až paměť sahá, se nic podobného nestalo. Naříká na osud, obviňuje pohotově kde co, počínaje globálním oteplováním, konče úpravou říčního koryta a ukazuje fotografie. Loni, před deseti a třiceti lety. Všechny fotky jsou téměř stejné. Ukazují hezkou, dvoupatrovou selskou usedlost s nevelkými okénky a malovaným štítem s prázdným výklenkem v jeho vrcholu.

A nakonec hořekující vlastník ukáže tu nejstarší fotku, osmdesát let starou. Je na ní sedící pantáta, vedle něj stojí maminka s drobotinou, zatímco vlevo se na obrázku poněkud škrobeně zubí dva hranatí chlapíci s děvčetem; možná čeledíni s děvečkou. Ještě jednoho malého rozdílu jsem si stačil všimnout. Pod vrcholem štítu ve výklenku spočívá socha svatého Jana Nepomuckého s pěti hvězdami okolo hlavy a s mírně zdviženou pravou rukou. Debata vrcholí, vzduchem létají výčitky a odborníci bezradně krčí rameny.

Televizní pořad skončil, ale já si ještě dlouho promítal v paměti tu zašlou, sépiovou fotku se spokojeným hospodářem, usměvavou panímámou a sochou svatého Jana s napřaženou rukou směrem k řece...
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Martin | Počet komentářů: 66 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.