116 důvodů pro zabití Samprase, Lincolna a jiných
phpRS
Dnešní datum: 10. 12. 2018  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Ke stažení :: Odkazy  
Hlavní menu


Návštěvy
TOPlist

Video
Jen pro porovnání...
Jen tak...
Filosoficko-policejní:

Jde takhle policista po ulici a říká si:" myslím, tedy jsem!" a zmizel.

Jeden homofóbní:

Nejnovějšími průzkumy bylo zjištěno, že naprostá většina současných dívek by brala chlapce který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě.

Problém je jen v tom, že takový chlapec, ...který je galantní, slušný, hezký, milý, pozorný, vhodně oblékaný a nemluví sprostě, již většinou chlapce má.

A ještě policejní z Anglie:

Policista příjde do knihovny. Knihovnice se otočí od registratury a ptá se: "co se stalo, pane? Jste zde služebně nebo začalo pršet?"

Elektronická pošta
pro magazín Vevetečky
redakce@vevetecky.cz

Nové články

Převzaté články

* 116 důvodů pro zabití Samprase, Lincolna a jiných

Vydáno dne 01. 08. 2010 (2155 přečtení)

Anglické úřady, které se zabývají embryologí, rozšířili seznam genetických nemocí, pro které se mají likvidovat embrya

Již proslavená HFEA (Human Fertilisation & Embriology Authority), uveřejnila seznam, který obsahuje 116 genetických nemocí, pro něž se mají s větší snadností ničit lidská embrya.

Na “elenchus morborum” se však nachází jiné než závažné patologie. Některé vůbec nevedou k ohrožení života, a jiné jsou dokonce léčitelné. Údiv je o to větší, když nacházíte nemoci, které v nejmenším nebránily slavným osobnostem vést šťastný život korunovaný úspěchy. Například talasemie, vedená na seznamu, neovlivnila zářivou kariéru sedminásobného wimbledonského šampióna Pete Samprase. Nebo Marfanův syndrom, příčina neobvyklého růstu, neměla vliv na Abraháma Lincolna a Charlese de Gaulla, aby se nestali prezidenty - ani na velkého Rachmaninoffa, známého nepřiměřeně velikými rukami, aby daroval lidstvu jemné melodie svých koncertů. Rovněž koroideremie, genetická choroba zasahující sítnici nezabránila čtyřicetiletému Siônu Simonovi stát se viceprezidentem britské labouristické strany a státním podsekretářem Brownovy vlády. HFEA rozšířila seznam o dalších 24 nemocí, mezi nimiž je genetické krevní onemocnění porfirie, která mohla být důvodem šílenství Jiřího III. a jako dědičná by se mohla týkat celé současné britské královské rodiny.

Co se stává skutečně strhujícím, je nynější diskuze o výsledku prenatálních diagnóz zaměřených na zjištění takových patologií, jelikož jsou rodiče ochotni přijmout výsledky podobných testů a jiní (s obavou, že právě oni jsou nositeli genetických vad) nechtějí ani v nejmenším znát tyto údaje a požadují dokonce “právo nevědět” - což vede ke dvěma možným pozicím.

První je daná tzv. “exclusion testing”, jehož prostřednictvím rodiče podrobují nenarozené potomky prenatálním testům k ověření rodových genetických vad, ale neslouží ke stanovení přesné patologie. V tom případě, jestliže jsou zjištěna zdravá a nemocná embrya, jsou první rovněž eliminovány pro korelaci s genetickou vadou. Opakuje se stejná chyba z testů na určení pohlaví (nyní ještě ve Velké Británii nepovolených), kdy jsou likvidována embrya zdravá, ale jiného než očekávaného pohlaví. Nebo případy “saviour siblings” tedy embryí vybraných a vytvořených ve zkumavce s cílem “pomoci” nemocnému bratříčkovi prostřednictvím odběrů tkání.
Druhé řešení představuje tzv. “non-disclosure testing”, jehož prostřednictvím jsou embrya podrobena prenatální diagnóze ke stanovné genetických anomálií, ale informace nejsou rodičům předáný právě pro "právo nevědět". Jedině lékaři, kteří provádějí analýzy, mají výsledky a jedině jim přísluší rozhodování o tom, které embrya se budou implantovat, o čemž rodiče nemají ponětí.

V tomto případě vyvstává problém, když všechna embrya obsahují genetické defekty, jelikož pak by si rodiče uvědomili, že není vše v pořádku. Tehdy se doporučuje, aby lékaři pokračovali simulovaným zavedením “dummy treatment”, které neobsahuje skutečná embrya, ale rodiče jím nejsou zbaveni práva nevědět.

Při daném uvažování člověka zamrazí. Vydali jsme se již na cestu k čistě eugenickému pohledu, co je zaměřen na homologaci člověka, který je stereotypně poddán uměle vytvořené dokonalosti. Blížíme se tak sériové produkci dokonalých lidí, předvídané už v roce 1932 v “Novém světě”, jak ho svým románem prorocky vykreslil Aldous Huxley.

Hledíme na zavedení klišé schopného vytvořit replikanty zbavené jakéhokoliv defektu a zabít lidskou originalitu, jedinečnost a neopakovatelnost každého lidského jedince.

Z tváře lidstva má vymizet vůbec pojetí “monstra” v jeho hluboce etymologickém smyslu, které v latině znamená božské znamení či div. HFEA se zástupem moderních eugenistů po vzoru Marie Stopesové sní o světě, kde žádný člověk nebude už moci mít monstrózní ruce Rachimanoffa.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Michael | Počet komentářů: 56 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Audio
To nejlepší od Šimka & Grossmanna:

Pupák na plovárně ...7,27MB

Exkurze do zoo.........9,79MB


Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!Nejkomentovanější články

Databáze je prázdná!


Hudební odkazy

Písně z Kancionálu:

322.............3,94MB

Introit 409.........4,80MB

Přijímání 409.........3,51MB

Introit 517.........3,88MB

Přijímání 517.........4,49MB

901.........2,18MB


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.