Příběh miss-kriminace

Autor: Michael <michael(at)vevetecky.cz>, Téma: Komentáře, Vydáno dne: 18. 05. 2009

Kdyby byla bývala politicky korektní a byla si vědoma, že žije v obamovské éře, mohla by být dnes i Miss Ameriky.

Musí se však spokojit s tím, že zůstala alespoň Miss Kalifornie.
Opravdovým problémem je pro jednadvacetiletou krásku Carrie Prejean, že nevěří v homosexuální manželství. O žezlo ji připravila finálová otázka „Ve Vermontu bylo legalizováno homosexuální manželství (čtvrté v USA). Podle vás by měli všechny státy tento příklad následovat? Na dokonale politicky korektní otázku jen o málo staršího (a gay) porotce Perez Hiltona řekla: Je krásné, že si každý může vybrat, ale v našem kraji a v naší rodině je manželství mezi mužem a ženou. Tímto výrokem riskovala vítězství, korunu na hlavě, kytici v ruce a dojaté slzy ostatních finalistek.

Ráda by jsi dodala, drahá Carrie, že tvoje sestra z vojenského letectva, která je homosexuální aktivistkou, tě v hotelu utěšovala, že ji tvůj výrok neurazil, že každý má svoje názory, že ty tvoje respektuje, že tě má ráda a to stačí.
Ráda by jsi dodala, že jsi vyhrála ty, kvůli tolika solidárním zprávám a dvěma tisícům požadavkum ke spřátelení na facebooku.

Pravdou je, že si zasloužíš zůstat obyčejnou miss Kalifornie, protože jsi nepochopila, jak se změnilo ovzduší: že žiješ v kvetoucí obamovské éře, kdy je žádoucí být pro-gay, pro-choice, pro-islam, a zanedlouho klidně pro-Ahmadinejad. Pro zprávy skončila korunka na hlavě Kristen Daltonové, miss Severní Karolíny, která není asi tak zaostalá. Ovšem i tato blondýna, kroutila hlavou při rozsudku nad tebou.

Příběh o diskriminaci z důvodů osobního přesvědčení rozpálil americký lid v diskusním pořadu Larry Kinga (ano, toho Larry Kinga), který se od soudce dozvěděl, že odpověděla špatně a jako hloupá musela prohrát; i na internetu, když pod svým blogem získal přes 983 reakcí ve stylu prvního dodatku ústavy: každý je svobodný ve svým myšlenkách a názorech – a zvlášť pokud nemají co do činění se soutěží krásy je větší diskriminací vyloučení za odpověď než diskriminace gayů.

A nejlepší je toto
“Much adieu about nothing. 85% of americans believe marriage is between a man and a woman”.

Carriin životopis se zdá byl psán pro jinou éru. Začíná takto: “Carrie je pravá kaliforňanka“ (evidentně jich musí být tedy řada pokryteckých), pokračuje řadou Carriiných přáních jako být učitelkou na základní škole, jak pomáhá postiženým dětem, pochází z velké rodiny, má mnoho energie a dobrý charakter, který přitahuje děti, stará se o čivavu (chihuahua Biggie). Chtěla by, aby na ní lidé vzpomínali jako na pravdivou a soucitnou. To, ani že se účastnila řady představení, vystoupení, reklam a dalšího, nebude vzpomínáno. Zapíše se do paměti jako opálená blondýna, která dala špatnou odpověď ve špatných časech.