REDAKTOR NOVINEK JE MUTANT

Autor: Michael <michael(at)vevetecky.cz>, Téma: Ostatní texty, Vydáno dne: 05. 11. 2008

Už píšu stížnost redakci a trestní oznámení policii. Cítím se poškozen sám z těch ubohých článků.

Po textu „kněz a dvě jeptišky zkopali muže“ stačilo 5 vteřin na vyhledávači. A teď porovnejte oba články:


http://www.novinky.cz/clanek/153492-knez-a-dve-jeptisky-zkopali-muze-kvuli-nezaplacenemu-najmu.html
Od kněze by násilí asi mnoho lidí neočekávalo. Ilustrační foto. foto: Profimedia

Restauratér z jihoitalské Kampánie poznal na vlastní kůži, jak drsné může být setkání se služebníky římskokatolické církve. Když nezaplatil nájem za budovu náležející klášteru Svaté Terezy, přišel si to s ním vyřídit kněz a dvě sestry. A jemné chování trojice rozhodně nepředvedla.
4. 11. 2008 15:02 - RUTINO

Na církevní učení a přesvědčovací metody podle Bible však nedošlo, protože kněz devětačtyřicetiletého podnikatele raději vzal po hlavě židlí a dvě řádové sestry přidaly pár kopanců do břicha.
Restauratér z Rutina vystupující pod iniciálami A. E. údajně přiběhl do svého podniku, když v něm slyšel řádit kněze a dvě sestry. Jenže hádka se třemi duchovními rychle skončila, když kněz popadl židli a majitele restaurace s ní srazil k zemi, zatímco ho dvě jeptišky následně kopaly do břicha.
Právní zástupce poškozeného tvrdí, že to nebyly žádné mladice. Lékaři ošetřili žalujícího s vážným poraněním krku a břicha.
Byl prý v budově ilegálně
„Sešel jsem dolů, abych všechno uklidnil, ale kněz mě praštil židlí a já spadl na zem. Potom ty dvě sestry začaly do mě kopat a nadávali mi neopakovatelnými vulgarismy,“ uvedl ve výpovědi restauratér A. E. podle britského listu Daily Mail. Právníci obviněných řeholníků ovšem obvinění odmítají a tvrdí, že hostinský byl zapleten do neshody s klášterem následovníků Svaté Terezy, kteří budovu vlastní. Kněz prý měl sestrám pouze pomoci přesvědčit hostinského, aby řádu zaplatil. „To zařízení bylo obsazeno ilegálně,“ uvedl právní zástupce žalovaných podle britského deníku.
Famous


http://www.salernobynight.com/artEdicola.asp?id=2755
Hostinský z Rutino tvrdí, že byl napaden dvěma osmdesátiletými jeptiškami a jedním váženým knězem. Naprosto odlišně vyznívá podání duchovních: Využil nepřítomnosti řeholnic, prorazil zeď a obsadil bývalou školku, ve které vytvořil pizzerii. „Přirozeně jsme spěchali zjistit škody a ohlásili vše četníkům.“ Vypráví kněz Carmine Troccoli, správce svatyně v Monte Gelbison.
Devětačtyřicetiletý A.E., majitel restaurace v Rutino, říká, že na podložení svých tvrzení má dokonce lékařské potvrzení. Ale události jsou dosud v šetření státní prokuratury ve Vallo della Lucania.
K příhodě došlo koncem srpna, když „učednice sv. Terezie od Ježíše“, kterým patří budova v Rutino, odjely z obce vypomáhat na léto správce svatyně v Gelbison. „Koncem srpna nás vyburcoval telefonát“ vypráví kněz Carmine „z Rutino nás informovali, že onen hostinský, co měl od sester místnost v pronájmu, vnikl v noci na přilehlý dvůr a do prostorů školky v přízemí a prvním patře. Pneumatickým kladivem v přízemí proboural metr příčky a prostory přeměnil na pizzerii.“ Kněz na události vzpomíná zaraženě a popisuje následující: „Hned jsme se šli podívat, co se děje a nalezli jsme vyměněné zámky, instalovaný kávovar, stolky a židle“ pokračuje správce svatostánku. „Proto jsme se ho snažili přesvědčit, aby prostory uvolnil, a on se v odpověď vrhl na zem a začal křičet, že ho sestry napadly. Ale bylo to v přítomnosti maršála karabiníků, který u všeho byl.“
Podle verze podávané restauratérem, se měl vydat dovnitř, když zjistil, že kněz a dvě řeholnice vyhazují ven stolky, židle a zařízení. „Zasáhl jsem, aby uklidnil běsnění“ vysvětluje A.E. „ale kněz i sestry mě napadli a nadávali.“ Pak měl vyhledat lékařské ošetření v nemocnici v Agropoli, kde mu měli ošetřet pohmožděniny.
Kněz Carmine Troccoli a „učednice sv. Terezie od Ježíše" svěřili projednání právníkovi generalátu řádu v Qualiano a advokátu Gaetano Di Vietri od soudu z Vallo. „Duchovní se postarali o bezprostřední oznámení“ oceňuje Di Vietri „ten objekt byl obsazen protiprávně. Co se týká údajného napadení, stačí uvést, že obě sestry dohromady počítají 160 let. Ostatní projedná soud, aby vyjasnil k čemu došlo“.

ELISABETTA MANGANIELLO - Il mattino
http://www.salernobynight.com/artEdicola.asp?id=2755


Ne: na hrubý pytel, hrubá záplata. Co říkáte titulku? Nebo ještě hrubší? "Pisálek pokousal angličtinářku"!?