Misska mniška

Autor: Michael <michael(at)vevetecky.cz>, Téma: Převzaté články, Vydáno dne: 25. 08. 2008

Očekávám fotografie minimálně od tisícovky sester. Myslíte si, že všechny sestry jsou staré, seschlé a zasmušilé?

Přiznám se, že tahle zpráva mě dostala. Říkám si, kam až může zajít – v dobré víře – touha po zviditelnění, přání jevit se moderní a snaha ukázat všemi prostředky dobré poselství křesťanství. Čtu dnešní ráno v „Corriere“ o knězi, teologu, novináři, profesoru filosofie, Antonínu Rungi, pasionistovi z Mondragone (kraj Caserta), který pořádá soutěž “Sister Italia”, a prostřednictvím svých webových stránek (na kterých však není dosud ani stopy o nápadu) chce sesbírat fotografie nejhezčích řádových sester.

„Myslíte si opravdu“ říká řeholník „že všechny sestry jsou staré, seschlé a zasmušilé? Nyní tomu tak není, díky vzpruze mládí a vitality, kterou do naší vlasti přinesly dívky ze zahraničí: jsou u nás sestry z Afriky a Latinské Ameriky, které jsou velice, opravdu velice milé. Zvlášť brazilky.“ A dodává: „Očekávám fotografie minimálně od tisícovky sester, a přál bych si, aby další ročník nebyl jen virtuální, ale mohl by snad být součástí Miss Italia. S přehlídkou sester, samozřejmě.“

Nikdy jsem nebyl fanouškem Miss Italia, zvlášť od doby, kdy se ve jménu politické korektnosti přenosy proměnili v nekonečné rozhovory s kandidátkami opakujícími přání o míru pro celý svět a rodinných hodnotách. V každém případě, televize i kultura má své obřady a rituály, a mezi nimi Miss Italia. Ptám se (a ptám se Vás): zda skutečně potřebujeme „dovážet“ takové novinky jako jsou přehlídky řeholnic (ačkoliv jen internetové), abychom se přizpůsobili světu?
http://blog.ilgiornale.it/tornielli/2008/08/24/se-un-teologo-organizza-il-concorso-di-bellezza-per-suore/